top of page

Největší benefit Fitjazzu®️ aneb tajemství tří bodů

Často přemýšlím o tom, v čem je Fitjazz jiný, proč mě to táhne právě k němu a ne k jiné formě tance či cvičení.

Přínosů je zde samozřejmě hodně. Kromě zlepšení síly, pružnosti, kondice a formování postavy je to především ENERGIE.Fitjazz někdy přezdíváme “tanec na třech bodech”. Všechny pohyby, cviky i variace děláme se současným odtlačením se od chodidel, respektive od tříbodového nastavení chodidla. Odtlačením se od kloubu pod palcem, kloubu pod malíkem a od paty aktivujeme hluboký stabilizační systém těla. Jako bychom řekli našemu mozku: “Chci se narovnat!”, a on nás poslechne a zapne všechny svaly k tomu potřebné. Je to trochu jako

zaklínadlo: zatlačím - vzpřímím se.


Největší kouzlo je v pocitu harmonie až rozkoše, které tento přístup přináší. Zapnou se hluboké svaly a doslova vytlačí naše tělo od chodidel až k hlavě do ideálního postoje. Udělají to svaly k tomu určené a uleví se těm svalům, které je dříve nahrazovaly. Člověk to pociťuje jako úlevu, odlehčení či harmonizaci svalového napětí. Najednou je vám dobře.

Je to jako vrátit se domů do svého těla.

Mnozí z nás tyto libé pocity nezažijí hned při prvním odtlačení. Žijeme roky bez používání tohoto vrozeného programu a už jsme na nej zapomněli. Jako by nám zrezivěly spoje. Během praktikování Fitjazzu se dříve či později tělo rozpomene a člověk zažije ten “wow“ pocit, kdy jakoby se čas zastavil a bylo jen tady a teď.

A konečně se dostáváme k výše zmiňované ENERGII. Když se odtlačíme, všechno v našem těle začne pracovat na narovnání se. Zapnou se hluboké svaly a společně navzdory gravitaci vytlačí naši kostru vzhůru. My dáváme určitou sílu do chodidel a odpovídající síla nás vzpřimuje. Vnímavější lidé ji pociťují jako plynoucí energii. Tato energie, která dříve mohla být v některých místech blokována, se rozproudí a my se pohybujeme s větší lehkostí i elegancí. Vizuálně v tu chvíli všichni působíme jako tanečníci, protože náš pohyb přesahuje naše tělo.

Zní to trochu jako pohádka či jako esotero řeči?

Ano, výsledek je neviditelný, ale zřetelně jej pocítíte na svém těle. Po lekci se cítíte probuzení, oživení, doslova energizovaní. Ačkoli celou hodinu intenzivně pracujete, odcházíte domů obnoveni pro jakoukoli další činnost. Nečekejte ale nabuzenost jako po intenzivní kardiovaskulární zátěži. Ten pocit je jiný a je tak příjemný, že nás táhne k další lekci Fitjazzu jako magnet.


108 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page